Акустичні панелі: як вони працюють

Як часто нам хотілося б, що наше житло було міцністю для нас. Місце, де ми можемо робити, що хочемо, де ми відчуваємо себе у безпеці. І це бажання щодня розбивається про гучні крики сусідів, перфоратор у стіну у вихідні рано вранці та жалібне виття собаки, яка чекає на свого господаря десь у сусідній квартирі. На щастя, ринок рясніє пропозиціями послуг та матеріалів для шумоізоляції стін у квартирі.

Ефективно подолати проблему проникнення в будинок різних сторонніх звуків можна за допомогою сучасних технологій, коли потрібний ефект забезпечують акустичні панелі для стін . Розібратися в тонкощах цього питання варто до початку ремонту у вашому житлі, адже шумоізоляція стін робиться до чистового оздоблення.

Акустичні панелі

Панелі для шумоізоляції

Звукоізоляційні панелі для стін, як правило, є конструкцією з кількох шарів, абсолютно різних за структурою. Сенс багатошаровості у різних впливах на звукову хвилю цих верств.

 1. Перша перешкода виконується із щільних матеріалів, які поглинають найбільшу кількість звуку.
 2. Другий шар звукоізоляції є пористим матеріалом, де відбувається розсіювання звуку. Потенціал хвилі зменшується.
 3. На третьому етапі хвиля повністю зупиняється за допомогою перегородки із твердих матеріалів.

Таким чином багатошарові конструкції вирішують шумоізоляційні проблеми комплексно, впливаючи на проникаючий шум і як його ізоляцію, і як поглинання.

Одним з найбільш ефективних способів вирішення акустичних завдань є акустичні панелі для стін ЗІПС . Виконані за типом сендвічного складання, вони у своєму внутрішньому шарі мають мінеральну вату чи скловолокно. Такі звукоізолюючі панелі працюють за принципом поглинання звуку всередину та його утримання. Усередині сендвіча хвиля б'ється об перегородки, знижуючи свою силу і багаторазово відбиваючись доти, доки не зійде нанівець. Таким чином ЗІПС сприяє створенню тиші у квартирі, заважаючи проникненню будь-яких шумових ефектів. Звукоізоляційні сендвіч панелі не дають і звукам з вашої оселі прорватися назовні, чому дуже зрадіє сусіди.

Декоративні можливості

Акустичні звукопоглинаючі панелі застосовують у різних цілях, включаючи декоративну функцію.

 • Шумоізоляція стінок через поглинання.
 • Відображення світла , особливо актуальне для плит, що використовуються для обробки стелі, де здатність таких панелей на світловідбиття досягає 70 відсотків.
 • Стійкість до вологості є одним із найважливіших показників акустичних плит. Через підвищену пористість, вони повинні мати захист від попадання вологи.
 • Панелі для стін у приміщенні виконують функцію збереження тепла. Така теплоізоляційна особливість є ще однією сильною стороною їхнього використання.

Затребуваність шумоподавлюючих матеріалів можна пояснити високим попитом на комфорт у власному житлі. Настав час розібратися, які з них навіщо призначені.

На ринку представлені звукоізоляційні плити різних марок та виробників. Всі вони мають різні характеристики і властивості. Зробити вибір буває важко, якщо не знати, що потрібно враховувати, вибираючи матеріали.

Особливості звукоізоляційних панелей

Усі матеріали відрізняються між собою габаритами. Є квадратні зі стороною 30 см, є більш масивні прямокутні зі сторонами 60 і 120 см відповідно. Кількість звуконепроникних панелей в упаковці також варіюється від 6 до 24 штук. Підбір матеріалів здійснюється виходячи з розмірів приміщення, сили та видів проникаючого звуку.

 1. Повітряний шум передається повітрям, як собачий гавкіт і голоси людей. Акустичні плити для стін для ізоляції таких шумів повинні бути з дерев'яних або гіпсових панелей, які мають товщину середню або вище середньої.
 2. Ударний шум чутний щоразу, коли сусіди починають ремонт. Тут перекрити звук допоможуть плити з меламіну, гіпсу та скловолокна, товщина яких перевищує середні значення.
 3. Структурні шуми передають вібрації по перекриттям та перегородкам. Для їх усунення використовуються вібропідвіси.
 4. Акустичний шум характерний більше професійних приміщень, що працюють зі звуків. Це звичайнісінька луна, яка в квартирах зустрічається вкрай рідко через захаращеність меблями, а ось у порожніх приміщеннях його можна спостерігати повною мірою. Студії звукозапису та різні конференц-зали стикаються з акустичним шумом. Шумоізолюючі плити в цьому випадку мають найбільший поглинаючий коефіцієнт.

Коли визначено джерела шуму та його види, починається вибір відповідних матеріалів. Їх підбирають по товщині, за характером шумів, що поглинаються. Наприклад, 4-дюймові плити якісно справляються з низькими частотами. Варто звернути увагу і на той факт, що поверхня акустичних панелей має узори 3d, які в деяких випадках можна ще й фарбувати. Виготовлені з меламіну чи деревини можуть стати чудовим дизайнерським рішенням, якщо підібрати для них свої варіанти кольору.

Матеріали для акустичних панелей

Матеріал, з якого виготовлена ​​шумоізоляція, також дуже важливий. Він визначає як зовнішній вигляд, і шумоізоляційні якості.

 • Панелі з меламіну зазвичай мають сірий колір, придатні під фарбування. Товщина варіюється в межах 15-110 мм.
 • Скловолокно через свою щільність має високі шумоізоляційні якості при скромній товщині до 5 см.
 • Звуковідбивні плити з дерева зазвичай люблять дизайнери. Їх легко можна фарбувати та надавати їм будь-яку форму.
 • Рельєфні плити з пінополіуретану не вимагають каркасів та підвісних конструкцій. Їх просто приклеюють до поверхні. Найчастіше використовують у звукозаписних приміщеннях.
 • Звукоізоляція стін за допомогою гіпсових панелей залишається одним із найпопулярніших варіантів. Це рельєфні білі плити, які можна фарбувати та легко монтувати. Справляються з акустичним шумом, тому їх часто можна побачити у великих залах.

Наверх